DUK

Ar procedūros lazeriu gali turėti šalutinį poveikį?

Plaukų šalinimas lazeriu nerekomenduojamas:

  • nėščiosioms;
  • maitinančioms krūtimi;
  • esant aktyviam pūslelinės virusui;
  • paūmėjus dermatovenerologinės ligoms (egzemai, atsiradus spuogams, psoriazei);
  • atsiradus apgamams planuojamoje plaukų šalinimo vietoje;
  • esant baltmei;
  • sergant infekcinėmis ar peršalimo ligomis;
  • cukrinio diabeto ligoniams;
  • sergant kraujo sistemos ligomis;
  • turint venų varikozę;
  • onkologiniams ligoniams;
  • atsiradus odos pažeidimams (įbrėžimams, nudegimams, uždegimams, pustulėms ir kt.) planuojamoje plaukų šalinimo srityje;
  • esant psichikos ligai su psichomotoriniu susijaudinimu (lengva epilepsija);
  • nudegus saulėje ar vartojant antibiotikus.

Kaip veikia lazeriai?

Aleksandrito lazeris

Jo energija iš šviesos konvertuojasi į šilumos energiją, plaukeliai įkaista nuo galiukų iki odoje esančių svogūnėlių. Plaukeliai tiesiogine to žodžio prasme sudega. Oda toje vietoje taip pat įšyla.

Diodinis lazeris

Šio lazerio spindulio bangos ilgis ir blyksnių dažnis yra ilgesnis nei tas, kurį sugeneruoja Aleksandrito lazeris. Diodo lazeris veikia ne plaukelio paviršių, o plaukelio folikulą, jį maitinančias kraujagysles. Paveikti plaukeliai iškrenta per ~14 dienų po procedūros.

Kas yra epiliacija, o kas depiliacija?

Depiliacija

Tai virš odos paviršiaus esančio plaukelio stiebo pašalinimas nepažeidžiant jo folikulo. Tai skutimas, plaukų išpešimas pincetu ar vašku, cheminis plaukų šalinimas, cukravimas, depiliacija siūlu ar elektriniu depiliatoriumi. Bet kuris iš šių metodų be išimčių pažeidžia paviršinį odos lakštą. Kaip atsakas į tai, padidėja negyvų ląstelių sluoksnis. Dėl to plaukeliai įauga, o nuolat dirginama oda tampa šiurkšti. Depiliuojant pašalinama tik paviršiuje matoma plaukų dalis, todėl jie vėl atsinaujins ir augs.

Epiliacija lazeriu

Tai plaukų folikulų šalinimas. Be to, lazerio ekspozicija pašalina kapiliarus, kurie maitina plauko svogūnėlį ir dalinai kamienines ląsteles, iš kurių susidaro ir pats folikulas.

Epiliuojant lazeriu pašalinamas visas plaukelis su šaknimi, svogūnėlį maitinančiais kapiliarais ir pirmtakų ląstelėmis. Sunaikintas plaukas nebeatsistato.

Kaip pasiruošti, kad epiliacija lazeriu būtų optimaliai veiksminga?

  • Likus kelioms savaitėms iki procedūros nešalinkite plaukų jokiais šalinimo būdais (vašku, cukrumi, skustuvu ir kt.);
  • Likus 14 dienų iki procedūros, nesideginkite, nesilankykite soliariume ir nenaudokite kremų nuo saulės;
  • Likus 12-14 dienų iki procedūros nevartokite antibiotikų;
  • Prieš 24 valandas iki procedūros nuskuskite visus plaukus nuo tų zonų, kur bus atliekamas epiliavimas.

Ar yra amžiaus ribojimai plaukų šalinimo lazeriu procedūroms atlikti?

Griežtų amžiaus apribojimų procedūrai atlikti nėra, tačiau nerekomenduojama vaikams.

Brendimo laikotarpiu, t.y. 12-16 m. mergaitėms ir berniukams aktyviai auga tiek kieti, tiek ir purūs plaukeliai. Todėl norėdami pašalinti plaukus lazeriu, jie turės atlikti daug daugiau seansų su trumpomis pauzėmis nei suaugusieji.

Kalbant apie pagyvenusius žmones, jų plaukų dangalas dažniausiai pašviesėja (tampa žilas), todėl lazeris jų neatpažįsta. Procedūra tampa ne tokia veiksminga.

Kaip atliekama epiliacija lazeriu?

Pagrindiniai procedūros etapai yra šie:

  • specialisto konsultacija. Pokalbio ir apžiūros metu nustatoma darbo apimtis, įvertinama odos būklė, pateikiamas pasiūlymas, apytiksliai nustatomas būtinų apsilankymų skaičius.
  • epiliuojamos zonos paruošimas. Specialistas, jei reikia, nuskuta plaukus ir nuvalo odą toje vietoje, kurioje atliks procedūrą.
  • apsaugomos paciento akys. Jums bus duoti specialūs akiniai, kad apsaugotumėte akis nuo lazerio spinduliuotės.
  • užtepamas gelio sluoksnis, kad prietaiso galvutė lengvai slystų ir būtų užtikrintas visiškas sąlytis su oda.
  • atliekama plaukelių šalinimo procedūra.

Kiek laiko trunka viena procedūra?

Atsižvelgiant į epiliavimo zoną – nuo 5 iki 45 min. su pasiruošimu.

  • Veido plaukų šalinimas – 5-15 min.
  • Pilna bikinio zona – 20-30 min.
  • Kojų epiliavimas – 30-45 min.

Koks yra procedūrų efektyvumas ir kiek jų reikia norint optimalaus rezultato?

Atsižvelgiant į sukauptus statistikos duomenis, po pirmojo seanso sumažėja 10-25 proc. plaukų.

Po kiekvienos kitos procedūros šis procentas auga.

Pageidaujamą rezultatą pastebėsite po 4-6 procedūrų. Tai – preliminarūs skaičiai. Kursą gali sudaryti ir 10 ar daugiau seansų. Viskas priklauso nuo plaukų šalinimo zonos, jūsų fiziologinių duomenų, gyvenimo būdo ir medicininių preparatų, bei kitų papildų, kuriuos vartojate.

Visas kūnui ar veidui skirtas kursas susideda nuo 6 iki 12 kartų.

Kiekvienos procedūros metu lazeris paveikia folikulą augimo stadijoje, tai yra, sunaikina tik aktyvius plaukus. Sunaikinus folikulą, atsiranda nauji svogūnėliai. Jie pradeda augti iš niekur ir vėl atsiranda plaukeliai. Todėl reikia keleto seansų. Būna iki kelių aktyvių miegančių folikulų augimo bangų. Sulig kiekviena banga folikulų skaičius mažėja, plaukeliai plonėja ir šviesėja. Šių miegančių folikulų augimo bangų ir reikalingų procedūrų skaičius priklauso nuo individualių organizmo savybių. Sunaikinus visus svogūnėlius, ilgam užmiršite nepageidaujamai augančius plaukus.

Ar poveikis yra ilgalaikis?

Atlikus visas reikiamas procedūras, poveikis išlieka 2-5 metus. Tai priklauso nuo epiliuojamos zonos ir jūsų hormonų pusiausvyros.

Ar naudojamos skausmą malšinančios priemonės procedūros metu?

Dirbant diodiniais ELi LASERS prietaisais, epiliuojamą odą vėsina moderni šaldymo sistema SAPPHIRE TEC, kuri yra įmontuota aplink lazerio langelį. To pakanka, kad procedūra būtų neskausminga, o jos metu yra juntamas tik lengvas dilgčiojimas.

Aleksandrito lazeriai būna su aušinimu arba be jo, bet abejais atvejais procedūra juntama ženkliai stipriau. Jei jausite stipresnį skausmą, specialistai naudos vietinius skausmą malšinančius vaistus (kremą arba purškalą).

Kokia turi būti pertrauka tarp epiliacijos seansų?

Tarp seansų būtina daryti 1-2 mėnesių pertraukas.

Šis laikotarpis yra sąlyginis ir priklauso nuo epliuojamos zonos bei stebimo plaukuotumo.

Tikslų būtinų procedūrų skaičių ir pertraukų tarp jų laiką galima nustatyti tik konsultacijos metu tarp procedūrų.

Kas vyksta per pertraukas tarp seansų ir kam jos reikalingos?

Procedūros metu matoma plaukų dalis (aktyviai auganti) panaikinama ją veikiant lazeriu. Odos gelmėse likusios šaknys, atsinaujinant epidermiui pakyla ir iškrenta savaime. Šis procesas dažniausiai trunka iki 14 dienų. Visoms šaknims iškritus, pradeda augti miegantys plaukų folikulai. Kai jie pradeda erzinti, reikia atlikti kitą procedūrą.

Ar dažnai reikia atlikti plaukų šalinimo lazeriu procedūras?

Ilgalaikiam rezultatui pasiekti reikalingas atitinkamas procedūrų kursas. Kursas kartojama kas 2-5 metus. Tai priklauso nuo zonos, kurią epiliavote, ir jūsų hormoninio fono. Procedūras kartoti reikia, nes organizme yra plaukų folikulai, kurie ilgą laiką „miega“, o tam tikrais atvejais ima ir „prabunda“. Tai vyksta:

  • sutrikus hormonų veiklai;
  • esant nėštumui;
  • gimdant;
  • vartojant geriamuosius kontraceptikus arba kitus hormoninių vaistų preparatus.

 

Pakartotinam kursui prireikia mažiau procedūrų: pakanka 2-4 seansų, kad pamirštumėte naujai išaugusius plaukus.

Per kiek laiko po epiliacijos iškrenta plaukai?

Iki 25 proc. plaukų iškrenta pasibaigus pirmajam seansui, tačiau dauguma jų pasišalina per 10-14 dienų po procedūros. Jei kalbame apie 90-95 proc. plaukų pasišalinimą, tuomet būtina atlikti pilną plaukų šalinimo lazeriu procedūrų kursą.

Ar auga plaukeliai atlikus epiliaciją?

Taip, auga. Nesibaiminkite ir nesijaudinkite, to reikia tikėtis. Epiliacija lazeriu pasižymi kaupiamuoju poveikiu. Plaukų šalinimo lazeriu poveikis (nepriklausomai nuo lazerio tipo) pasireiškia tik atlikus  procedūrų kursą, todėl atlikus 2-5 procedūras optimalių rezultatų tikėtis nereikėtų.

Viename ciklo seansų skaičius priklauso ir nuo organizmo ypatybių: odos tipo, plaukų spalvos, jų augimo intensyvumo ir kitų parametrų. Kursą vidutiniškai sudaro 6-10 procedūrų. Jei atlikote tik 1-2 plaukų šalinimo lazeriu procedūras, poveikis bus silpnas: plaukai vėl ataugs ir kai kam dar gausiau.

Gali atsirasti šviesūs pūkuoti plaukeliai. Dauguma jų normalios būsenos „miega“, o sunaikinus kietus tamsius plaukus, hormonų veikiami pūkuoti plaukeliai užima jų vietą. Tai yra normali apsauginė organizmo reakcija.

Lazeris reaguoja į plaukuose esantį pigmentą melaniną. Šis pigmentas sugauna lazerio energiją, nuvesdamas ją į šaknį – plaukelio folikulą. Įkaitę jie žūva. Šviesiuose plaukuose yra mažai melanino, todėl lazerio spinduliai nesuteikia tobulų rezultatų. Didesnio bangos ilgio (trijų bangų lazeriai), diodiniai lazeriniai aparatai geriau susidoroja su šviesiais plaukeliais.

Apsauginė mūsų kūno reakcija. Atlikus procedūrą gali atsirasti nauji, tamsūs ir standūs plaukeliai. Jų gali būti daugiau nei prieš plaukų šalinimą lazeriu. Taip yra todėl, kad lazeris naikina plaukų šaknis aktyvioje jų augimo stadijoje. Tuo metu organizmas praranda natūralią apsaugą nuo šalčio ir paleidžiami refleksiniai apsauginiai procesai: suaktyvinamas „miegančių“ ir neišsivysčiusių plaukų augimas. Tai normalus ir laukiamas procesas. Todėl norint visam laikui atsikratyti nepageidaujamų plaukų, būtinas pilnas procedūrų kursas.

Teisingas lazerio nustatymas, yra specialisto darbas. Skirtingose kūno vietose plaukų folikulai glūdi skirtingame gylyje, juose gali būti nevienodas kiekis melanino. Specialistui labai svarbu tinkamai sureguliuoti aparatą, nustatyti optimalius lazerio parametrus arba turėti prietaisą su fiksuotais, iš anksto suprogramuotais parametrais, kuriuos ir parduoda ELi LASERS.

Ar plaukų šalinimas lazeriu yra kenksmingas?

Ne, procedūra yra visiškai saugi, jei ji atliekama tinkamai. Šviesos bangos neprasiskverbia giliau nei poodiniai riebalai, todėl negali paveikti vidaus organų. Jei prietaisas yra tinkamai nustatytas, lazerio spinduliuotė visiškai nekenkia odai.

Ar galima atlikti epiliaciją laukiantis vaikelio ar maitinant krūtimi?

Nerekomenduojama. Gydytojai nepataria besilaukiančioms merginoms pernelyg apkrauti organizmo. Nesvarbu, ar tai būtų injekcinė kosmetologija, ar aparatinė įranga.

Verta iš karto paminėti ir pogimdyvinį laikotarpį. Tiesioginių kontraindikacijų nėra, tačiau maitinanti mama neturėtų patirti jokio išorinio poveikio, antraip gali netekti pieno.

Tačiau, jei reikia pašalinti plaukus virš viršutinės lūpos plaukeliai pašalinami greitai ir saugiai. Šiais atvejais galima atlikti plaukų šalinimą lazeriu net ir žindančioms mamoms.

Ar galima atlikti epiliaciją, jei sergate varikoze?

Ne. Venų varikozė yra viena iš kontraindikacijų plaukų šalinimui lazeriu.

Sergant venų varikoze kenčia paviršinės apatinių galūnių venos, jose užsistoja kraujas, jos išsiplečia. Šalinant plaukus lazeriu oda lokaliai įšildoma 3/4 mm gylyje. Šildant veninė kraujagyslė išsiplečia, pablogėja ligos eiga. Tačiau visa tai taikoma blauzdos ir šlaunų plaukų šalinimui lazeriu. Nuo kitų vietų plaukus galima šalinti, net ir sergant venų varikoze.

Ar galima šalinti plaukus per mėnesines?

Griežtai nedraudžiama, tačiau nepatariama. Specialistas gali atsisakyti atlikti tokią paslaugą ir bus teisus. Visų pirma, tai nehigieniška. Antra, per menstruacijas jautrumas padidėja, todėl plaukų šalinimas lazeriu jums bus labai nepatogus. Jei jau labai reikia, tai geriau juos šalinti ciklo viduryje. Tačiau, nepaisant to, procedūra nėra uždrausta. Šiuo atveju, plaukus šalinti galite nuo 2-4 mėnesinių ciklo dienos. Nepamirškite tampono, menstruacinės taurelės ar kempinės.

Ar galima atlikti epiliaciją lazeriu, jei yra tatuiruotės?

Ne, negalima. Infraraudonoji spinduliuotė sunaikina visus tamsius pigmentus, įskaitant tatuiruotėje esančius dažus. Tatuiruotė gali išblukti.

Ar galimas plaukų šalinimas lazeriu sergant mioma?

Leidžiama visur, išskyrus bikinio sritį. Lazeris gali įkaitinti sritį ir padidinti kraujotaką, o tai skatina navikų augimą.

Ar galima mylėtis po epiliacijos?

Galima, tačiau nepatariama. Po procedūros nepatariama labai prakaituoti ar trinti epiliuotą vietą.

Ar galima skusti po epiliacijos?

Galima, tačiau nepatariama. Vos tik jus pradės erzinti naujai išaugę plaukeliai, užsiregistruokite pakartotinei plaukų šalinimo lazeriu sesijai. Tarp plaukų šalinimo lazeriu seansų griežtai draudžiama plaukus šalinti vašku, cukrumi, epiliatoriumi ar pincetu. Jie nesuderinami su lazerio veikimu. Pašalinus plaukus bent vienu minėtu metodu, visas plaukų šalinimo lazeriu veiksmingumas gerokai sumažėja. Pakartotino seanso teks laukti ne mažiau kaip 3 savaites.

Ar galima maudytis pirtyje po epiliacijos?

Ne. Venkite lankytis pirtyje ir saunoje bent 3-4 dienas. Oda po procedūros yra jautri, o garinimas padidins gijimo laiką. Jei į išsiplėtusias poras pateks nešvarumai, jie su likusiais negyvais plaukeliais gali sukelti uždegimą. Smulkių spuogelių atsiradimas nesuteiks jums malonumo, todėl verčiau apsišarvuoti kantrybe ir eikite į pirtį vėliau.

Ar galima degintis saulėje arba eiti į soliariumą po epiliacijos?

Ne. Po procedūros susilaikykite nuo saulės vonių bent 7-14 dienų. Saulės spinduliai yra vitaminas D jūsų odai, o atsidariusios poros po procedūrų jį godžiai įsisavins ir plaukai užvešės dar stipriau.

Ko negalima daryti po epiliacijos?

Epiliuoti plaukus kitais būdais: vašku, cukrumi, epiliatoriumi arba pincetu.

Deginkitės saulėje ir soliariume tik praėjus 7-14 dienų po seanso.

Procedūros dieną nesimaudykite karštame duše, vonioje, saunoje, baseine, nenaudokite šveitiklių ir kietų kempinių, taip pat aktyvios ir dekoratyvinės kosmetikos.

Ką daryti su įaugusiais plaukais po epiliacijos?

Nebandykite skusti, šalinti vašku ar cukrumi. Įaugę plaukeliai atsiranda kaip tik po tokių veiksmų. Juos taip pat reikia šalinti lazeriu, o jei nepasiduoda, kreiptis pas chirurgą.

Kaip įveikti drovumą ir pasidaryti pilną bikini zonos epiliaciją?

Reikia suvokti, kad kosmetologas – tai tarsi gydytojas. Tai ir žiūrėkite į jį atitinkamai. Jūs gi nejaučiate gėdos, kai terapeutas tikrina jūsų plaučius, kai reikia nusirengti ginekologo kėdėje. Būkite pasirengę profesionaliai apžiūrai ir nebijokite. Specialistas turės kruopščiai patikrinti, ar epiliuojamoje zonoje nėra apgamų, kad jų nepaveiktų spinduliuotė, ar nėra herpetinės infekcijos ar kitų odos susirgimų, pažeidimų.

Kuris plaukų šalinimo lazeris – aleksandritas ar diodinis – yra geresnis?

Aleksandrito lazerio techniniai duomenys:

  • spinduliuotės bangos ilgis – 755 nm;
  • impulsų pasikartojimo dažnis – 1-5 Hz;
  • didžiausias efektas – ant šviesios odos, be įdegio, tamsių plaukų;
  • kad nesijaustų skausmo, reikalinga išoriškai vėsinti odą;
  • įprastas kursas – 6-10 procedūrų.

 

Privalumai:

  • galima atlikti plaukų šalinimą ant švelnaus įdegio;
  • plaukeliai šalinami nuo bet kurios kūno vietos;
  • itin greita procedūra.

 

Trūkumai:

  • nepašalina šviesių ir žilų plaukų;
  • neveiksmingas ant tamsios odos;
  • pacientai dažnai skundžiasi apie didelį skausmą;
  • negalima degintis 14 dienų prieš seansą;

 

Rizika: jei parametrai nustatyti neteisingai, ar specialistas nekvalifikuotas, galite nudegti.

 

Diodinio lazerio techniniai duomenys:

  • spinduliuotės bangos ilgis – 755-1064 nm;
  • impulsų pasikartojimo dažnis – 1-10 Hz;
  • didžiausias poveikis – ant bet kokios odos, įskaitant įdegį;
  • išoriškai vėsinama oda;
  • įprastas kursas – 6-10 procedūros;

Privalumai:

  • naudojamas bet kurioje kūno vietoje;
  • pašalina šviesius, raudonus ir tamsius plaukus.

 

Trūkumai: nepašalina tik žilų plaukų.

 

Rizika: net ir esant neteisingiems prietaiso parametrams nudegimų rizika labai maža.

 

Jei turite šviesią odą ir tamsius plaukus, tuomet labiau tiks Aleksandrito lazeris.

Jei esate tamsaus gymio ar įdegęs – diodinis lazeris. Pastarasis geriau pašalina šviesius plaukus, tačiau nešalina plonų, pūkuotų.

Jei jūsų jautri oda ir bijote nudegimų ar skausmo, pirmenybę teikite diodiniam lazeriui.

Ar pasitaiko nudegimų dėl epiliacijos?

Taip, pasitaiko, bet tik tuo atveju, jei procedūrą atliekantis specialistas yra nekompetentingas.

Nudeginti galima, jei specialistas parinko pernelyg intensyvų spinduliuotės režimą. Parenkant prietaiso veikimo parametrus, privalu atsižvelgti į individualias odos ir plaukų tipo savybes, epiliuojamas zonas ir net lytį.

Spuogai po epiliacijos

Jie gali atsirasti dėl kelių priežasčių:

  • plaukų įaugimo. Atliekant epiliaciją lazeriu tai atsitinka retai, tačiau jei prieš arba tarp procedūrų šalinote plaukus kitais būdais, plaukeliai gali įaugti;
  • folikulų infekcijos. Atsiranda dėl infekcijos prieš procedūrą, jos metu esant žaizdoms, arba po jos padidėjus prakaitavimui;
  • sutrikus hormonų veiklai.

Koks turi būti plaukų ilgis atliekant epiliaciją lazeriu?

Plaukeliai privalo būti pašalinti visiškai. Žinoma, vietomis to padaryti pačiam neįmanoma, todėl specialistas tai sutvarkys pats.

Kokie yra onkologų atsiliepimai apie epiliaciją?

Moterys bijo eiti šalinti plaukus lazeriu, nes baiminasi susirgti vėžiu. Onkologai mano, kad tokia procedūra yra nepavojinga, jei ji atliekama nuo auglio nutolusioje vietoje ir sertifikuotu aparatu.

Didesnė tikimybė gauti per daug ultravioletinių spindulių deginantis saulėje ir nenaudojant apsauginių kremų. Procedūros metu lazerio blyksniai būna labai trumpi ir greiti. Bangos pasiekia tik paviršinius odos sluoksnius, nepaveikdamos giliųjų audinių ir vidaus organų.

Kas geriau – fotoepiliacija ar plaukų šalinimas lazeriu (epiliacija)?

Fotoepiliacija – plaukų šalinimas didelio impulso šviesos blyksniais.

  • Fotoepiliacija yra senesnė plaukų šalinimo technika. Epiliacija lazeriu – daug veiksmingesnė.
  • Fotoepiliatorius turi didelį veikimo spindulį, dėl kurio, be plaukelio folikulo, kenčia odos pigmentai ir kraujagyslės. Lazerio spindulys veikia tiksliai į plauką nesukeldamas komplikacijų.
  • Fotoepiliacija pigesnė, tačiau prireiks daug daugiau procedūrų.
  • Jei esate šviesiaplaukė, plaukų šalinimas lazeriu bus neveiksmingas, o fotoepiliacija gali dar sukelti ir nudegimą.

Ką pasirinkti – elektroepiliacija ar plaukų šalinimą lazeriu (epiliaciją)?

Elektroepiliacija – plaukų šalinimas žemo dažnio srovėmis, perduodamomis pincetu arba adata.

Pasirinkimas priklauso nuo jūsų tikslų ir pomėgių.

  • Jei turite tamsius plaukus, plaukų šalinimas lazeriu veiksmingesnis. Veiksmingumas priklauso nuo melanino kiekio plaukelio struktūroje ir odos fototipo;
  • Jei esate šviesių plaukų, geriau tiks elektroepiliacija;
  • Jei skubate – plaukų šalinimas lazeriu ~5-15 min. zonai;
  • Jei mėgstate nusnūsti ant sofos – elektroepiliacija ~1-3 val. zonai kaip tik jums;
  • Įdegis. Jei ką tik grįžote iš atostogų, tuomet galima atlikti elektroepiliaciją, bet negalima plaukų šalinti lazeriu. Abiem atvejais po procedūros 10-14 dienų nesideginkite saulėje;
  • Po elektroepiliacijos lieka mikronudegimai. Jie gyja ilgai, tačiau po plaukų šalinimo lazeriu liks tik paraudimas, kuris išnyks per dieną, dvi.
  • Atliekant elektroepiliaciją plaukeliai pašalinami kartą ir visiems laikams, tačiau tai labai ilgos procedūros ir gijimo metu yra skausmingos. Šalinant plaukus lazeriu, 2-5 metams sunaikinama 90-95 proc. plaukų. Ši procedūra yra greita ir neskausminga.

Ar galima namuose profesionaliai atlikti epiliaciją lazeriu?

Profesionaliai – ne. Parduotuvėse parduodami buitiniai lazeriniai aparatai, juos paprasta naudoti, tačiau veiksmingumas menkas. Čia reikėtų pagalvoti, ar turite pakankamai žinių ir patirties tinkamai įvertinti savo odos būklę, plaukų tipą ir nustatyti reikiamus parametrus.

Profesionali įranga ne veltui kainuoja keliolika tūkstančių. Pigūs analogai yra silpnesni ir pavojingesni naudoti. Tokie prietaisai mažai veiksmingi.

Kodėl epiliacija lazeriu tokia brangi procedūra?

Lazerinė įranga yra brangi. Todėl ir tokia paslaugos kaina. Tačiau nedarykite skubotų išvadų.

Štai braziliškojo bikinio plaukų šalinimo pavyzdys.

Plaukų šalinimas lazeriu visoje bikinio srityje sudarytas iš 8-10 seansų. Kurso kaina yra apie 80 eurų. Užtruksite apie 8-12 mėnesius, o poveikis išliks mažiausiai 2-5 metus. Maksimaliai išleisite 800 eurų.

Viso bikinio depiliacija vašku kainuoja apie 30 eurų. Procedūros atliekamos ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį, paprastai dažniau – 3 kartus per 2 mėnesius. Per 5 metus bikinio zonos depiliavimui vašku išleisite 2700 eurų!!! Tai  brangiau nei epiliacija lazeriu, be to skausmingiau ir eiti reikės dažniau. Nepamirkite dar ir sudirgusios odos problemų, bėrimų ir nuolat įaugančių plaukų!